
У Ланівцях перепоховали останки вояків Армії Української народної республіки, страчених більшовиками в 1919 році.
5 жовтня Останки 41 воїна похоронили в шести домовинах, у братській могилі, на околиці міста, де вони були захоронені раніше. Чин похорону провели архієпископи Української православної церкви Київського патріархату Нестор і Української автокефальної церкви Тихон, а також священнослужителі греко-католицької, автокефальної і православної церкви Київського патріархату з Лановецького району. Працівники Українського інституту національної пам’яті з’ясували, що загиблі – родом із Південної України і належали до 2 куреня 10-го сірого полку Волинської групи армії УНР. Працівники та учні філії взяли активну участь у перепохованні останків вояків.
КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ
11 жовтня 2018 року проводилось спортивне свято "Козацькі розваги", приурочені до свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України. Учні брали участь в різноманітних конкурсах. У Лановецькій філії вже стало традицією відзначати це свято урочисто та святково.
Були проведені конкурси: 1. Привітання та назва команди;
2.Чистка картоплі;
3.Попадання у ціль;
4.Ривок гирі;
5.Підтягування на високій перекладенні;
6.Перенесення потерпілого;
7.Перетягування жердини.
І місце зайняла команда ІІ курсу «Орли», ІІ місце зайняла команда І курсу «Козацька люлька», ІІІ місце зайняла команда ІІІ курсу «Вільні козаки».
Усі учасники отримали масу позитивних емоцій та велике задоволення від спортивно – розважального свята.
Усі команди нагороджені грамотами.
День козацтва!!!!!
День Покрови Пресвятої Богородиці в календарі багатьох професійно-технічних закладів не просто відмічений, а й овіяний глибокою повагою, великими спогадами, традиціями. 14 жовтня православні а також греко-католики відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови – головне християнське свято осені.
Щороку з 13 жовтня протягом тижня учні святкують Покрову та з метою свідомого і шанобливого ставлення до християнських звичаїв і традицій українського народу влаштовують традиційні урочистості. В цей день вшановують захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України – українських воїнів.
Цей день завжди розпочинається з Церковних Богослужінь, а потім урочистою ходою і святковим концертом біля пам'ятника.
100-річчя
випуску перших поштових марок України
30 жовтня В Лановецькій філії відбулася година спілкування на тему «100 річчя випуску перших поштових марок», яку провела бібліотекар Паплюга В.Я.. Учні з великою цікавістю слухали про те, як з’являлися перші марки і спілкувалися по темі.
Перші поштові марки України з’явилися в часи створення незалежної Української Народної Республіки. У червні 1918 р. в Києві було видано 6 марок, авторам сюжетів яких були художники-графіки Георгій Нарбут та Антін Середа. Після цього лише з 1992 р. в Україні знову почали друкуватися поштові марки. Укрпошта за всі роки незалежності випустила 1 659 унікальних поштових марок. Неодноразово українські знаки поштової оплати були відзначені високими міжнародними нагородами.
"Війна така далека і близька"
28 жовтня – дата, що залишається найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина нашої держави. Адже саме Україна зазнала найбільше жертв і руйнувань у Другій світовій війні. Невимовно тяжких втрат зазнав український народ у тій страшній воєнній круговерті. Це була трагедія, яку принесли із собою гітлерівські орди, які без жалю топтали нашу землю, палили міста і села, грабували, гнали у німецьке рабство дівчат і хлопців.
74 роки минуло з того часу. Сьогодні пам'ять повертає нас до героїчних, болючих і радісних днів визволення України на фронті, у підпіллі, у партизанських загонах. 1 листопада Бібліотекар Паплюга В.Я., спільно з працівниками районної бібліотеки провели бесіду з історії Другої світової війни. Учні уважно слухали історію.